Kamenice 2018

Hned první závodní víkend v seriálu Českých pohárů rozhodl o nových mistrech České republiky v klasickém sjezdu. Řeka Kamenice dostatečně prověřila všechny schopnosti nejlepších českých sjezdařů a rozjela tak naplno sjezdovou sezónu. S ohledem na velkou obtížnost řeky se závodu zůčastnili pouze 4 pardubičtí závodníci a to Ondřej Rolenc, Jan Šťastný a Honza Pischek na C1 a také Lukáš Uncajtík se svým partákem Davidem Lisickým na debkanoi.

Nejúspěšnějším závodníkem celého víkendu se stal pardubický suverén Ondřej Rolenc, který dokázal zvítězit jak v kategorii C1, tak C2 a to v obou pohárových závodech. „Otázku proč se mi na Kamenici tak daří, dostávám už pár let. Je to prostě moje oblíbená řeka a místní trať je přesně taková, jakou bych popsal jako ideální pro sjezd. Dostatečně dlouhá, ale v některých místech taky hodně technicky náročná. Máte tu mělčiny, delší rovinky i dlouhé peřejnaté úseky. Myslím, že právě v těch nejtěžších pasážích na své soupeře získávám rozhodující náskok. Já se to ale snažím pálit na plno i tam kde soupeři jedou takzvaně na jistotu.“ Prozrazuje tajemství svého úspěchu Rolenc, který si pro deblový titul mistra republiky dojel se svým parťákem z Vysokého Mýta Danielem Suchánkem.

Za čtrnáct dní se zase sjezdaři sejdou znovu a to na řece Otavě, kde se budou opět rozdávat mistrovské medaile, tentokrát však v závodě klubových hlídek.