Špindlerův mlýn 2017

Závody ve Špindlerově Mlýně jsou dnes již minulostí, letos počasí sjezdařům ve Špindlu bohužel moc nepřálo, velké zima (pro optimisty "malé teplo") teploty vody na úrovni ledu a sněhové vánice provázeli sjezdaře po oba dva dny.

Na pravděpodobně nejkrásnějším vodním terénu v ČR, se tradičně nejúspěšnějším Pardubákem stal opět Ondřej Rolenc, který si odvezl z divokých peřejí dvakrát zlatý double, a to jak ze singlkanoe, tak i z deblkanoe s Danem Suchánkem, doslova kraloval kanoistickým disciplínám a zajistil si tak s přehledem start na ME ve Skopje v obou kanoistických kategoriích. Těsně na medaile nedosáhl na deblkanoi Lukáš Uncajtik s Davidem Lisickým, po oba dva dny shodně na bramborovém 4. místě. Do Špindlu se poprvé podíval i nadějný junior Matěj Ruffer, s místní mimořádně obtížnou tratí bojoval, někdy s menšími a jindy trochu s většími problémy, v cíli se tak ale mohl pokaždé radovat ze své dokončené premiéry. Zkušený Jan Chrudoš Šťastný si to, jako již tolikrát na pohodu pojistil mohutným bekáčem a dokončil na krásném 7. místě.

Bohužel se na této mimořádně krásné řece objevíme až v roce 2021, na přehradní hrázi bude probíhat oprava a tak nebude možné dodržet tradiční vypouštění vody:-(